Lektor/ka kurzu Dějiny umění

Jaký by měl být lektor?

Ráda budu spolupracovat s člověkem, který se zajímá o dějiny umění, chodí na výstavy, zajímá se o umělecká díla a vidí souvislosti. Je to člověk nadšený pro svůj obor a stále objevující nové (nebo staré) věci v umění.

Lektor umí své studenty umět zaujmout, ale zároveň je trpělivý, pokud někdo nebude výkladu rozumět.

Nepožaduji, aby lektor byl profesionálním kunsthistorikem ani pedagogem, ale měl by mít výše popsané vlastnosti a schopnosti. 

Společně probereme strukturu toho, jak bude kurz probíhat a zbytek je na jeho kreativitě a osobnosti.

Jaká je moje představa spolupráce?

Jednalo by se o spolupráci na dohodu o provedení práce nebo může být na základě fakturace, pokud máte živnostenský list.

Kurzy budou probíhat v Kutné Hoře, kde budeme mít základnu, a v okolí (dle domluvy). 

Kurzy plánuji pravidelné - dopolední i odpolední, víkendové jednodenní workshopy nebo dvoudenní kurzy a letní týdenní školy. Lektor bude po domluvě taky jezdit na výlety za uměním, kde bude komentovat konkrétní výstavy, případně si může připravit i výklad k procházce městem, do kterého se pojede na výlet.

Jak velká bude skupinka účastníků?

Skupinka účastníků se bude skládat z maximálně 10 osob, aby se mohl lektor každému individuálně věnovat.

Jaká je další možnost spolupráce?

Na webových stránkách mám také blog, ve kterém bych chtěla publikovat krátké články, postřehy a tipy z oblasti umění nebo i ze života, pokud to bude mít nějakou souvislost s uměním nebo to bude jinak zajímavé. V této oblasti bych uvítala externí spolupráci a můžete být přispěvatelem do našeho společného blogu – u článku bude samozřejmě uvedeno jméno autora.

Jaká je odměna za práci?

Bližší info mailem.

Co máte udělat, pokud máte o práci zájem?

Neváhejte a napište mi mail, ve kterém uvedete něco o sobě, o své práci, jaké máte zkušenosti a proč si myslíte, že se na pozici lektora hodíte.

A pokud o práci nemám zájem nebo se na ni nehodím?

V tom případě prosím pošlete odkaz na tuto stránku dál někomu, kdo je šikovný a měl by o spolupráci zájem. I za to vám moc děkuji :-).

Moc se těším na vaše odpovědi a na spolupráci.

736 210 012

karin@umelecke-kurzy.cz