Objevte krásu a smyslnost lidského těla

Gobelin 2015 portret

Objevte krásu a smyslnost lidského těla

Co pociťuje umělec při tvoření obrazu? Snaží se jen zachytit to, co vidí nebo je zde něco víc? U obrazů, které nezobrazují reálné situace tuším, že zobrazuje svůj vnitřní svět, fantazii, která vznikla v jeho hlavě a může přitom vycházet z reálných věcí. Pokud ale vidím obraz, který představuje krajinu, zátiší nebo postavu, může mě napadnout, že malíř vlastně jen kopíruje to, co vidí. Pak mě třeba napadne, jestli zažívá tvůrčí zápal. Asi nic takového pociťovat nemusí, ale  moc tomu nevěřím. Při malování malíř, jak vede jednotlivé tahy štětcem, uhlem nebo tužkou, vytváří něco nového, něco co tady ještě nebylo. Teprve poté, co konkrétní věc namaluje, má pocit, že ji skutečně poznal a tedy ví, jak skutečně vypadá. Při tvoření obrazu lidského těla může vznikat až pocit smyslnosti. Někdo, kdo nemá dobrý vztah ke svému tělu, může zažít něco zvláštního, protože si uvědomí, jak je lidské tělo nádherné a dokonalé. Nezáleží na tom, jestli je mladé, zralé nebo staré. Každé má svou vlastní charakteristiku a jistě si každý z nás vzpomene na různá lidská těla, která mu připadají krásná, bez ohledu na věk či proporce.

Na tyto myšlenky mě přivedla Gábina, když jsme se spolu setkaly v kavárně a vymýšlely obsah nového kurzu. Říkala jsem si, že figurální kresba je tak specifická a jestli to bude někoho zajímat. Gábina působí na první pohled jako tichá a klidná žena, ale po chvíli zjišťuji, že pod povrchem hoří nadšená umělkyně, která ráda předává své nadšení a energii dál. Poslouchala jsem, co mi říká o svých pocitech, o tom co jí to dává, jak vnímá obrazy jiných umělců a začala se ve mě probouzet chuť, dozvědět se o tom více a také si to vyzkoušet. 

Jana    300_2357

Připravily jsme pro Vás, kdo se zajímáte o umění a máte ve svém životě rádi krásné věci, zážitkový víkend, na kterém si budete moci vyzkoušet kreslit postavu podle živého modelu. Dozvíte se, jak na to, na co se zaměřit a jak si pomoci, aby se Vám dobře tvořilo. Seznámíte se obrazy umělců, kteří se tomuto oboru věnují a budeme si o nich povídat. Budete si moci vybrat, čím budete chtít tvořit, jestli tužkou, uhlem, štětcem a barvou a Vaše lektorka Gábina tu bude pro Vás a Vaše dotazy. Je připravena Vám poradit, když to budete potřebovat a nebude Vás omezovat, když budete chtít tvořit podle svého. Tvořit budeme v krásném podkrovním ateliéru zrekonstruované kavárny v Ledči nad Sázavou. a dle domluvy také venku.

DSC03066    DSC03074

Přejeme si, abyste se během víkendu cítili dobře, a proto vám nabízíme i možnost společně stráveného času mimo dobu kurzu. Uvítáme vás už v pátek v podvečer v penzionu v historickém centru města Ledeč nad Sázavou. V příjemném prostředí restaurace se seznámíte s ostatními lidmi, se kterými strávíte víkend a po společné večeři je možnost posezení a dalšího povídání. Program kurzu najdete ZDE Na sobotní podvečer máme připraven výlet do okolí a můžete se také přidat. Po večeři je opět možnost společného posezení třeba při skleničce vína a povídání s ostatními, které už mezitím lépe poznáte. 

penzion1  venkovní terasa

pokoj  restaurace

Společné trávení času i mimo lekce kreslení je skvělá příležitost k seznámení s lidmi, kteří mají stejný zájem jako vy. Navíc se můžete těšit na víkend nabitý programem, kterého se můžete, ale nemusíte zúčastnit. 

DSC03033

Kurz proběhne o víkendu 22.-24.dubna 2016.

Protože tento kurz zavádíme, nabízíme vám ho se slevou, pokud se přihlásíte do 15.března 2016. 

Cena zážitkového víkendu je 4.700,- Kč (vč. ubytování a stravování)

Akční cena, pokud se přihlásíte do 15.března 2016 je 4.300,- Kč

Uzávěrka přihlášek je 8.dubna 2016

Minimální počet účastníků jsou 4 osoby. 

 

Těším se na společně strávený víkend!

                                                                            Karin

 

Karin Brůžková
Mou vášní je kreslení a malování. Ukazuji lidem, že tvorba není jen o tom, jestli mají talent, ale o tom, že vědí, jak na to. Pomáhám jim překonat obavy a objevit v sobě tvůrce. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře