S láskou Vincent

Pokud se vám líbil film Alois Nebel, což je hraný film překreslený komiksovým způsobem, nepochybuji, že vás nadchne také film S láskou Vincent (Loving Vincent).

zdroj: boredpanda.com

zdroj: boredpanda.com

Jedná se o první celovečerní film, který je celý malovaný olejovými barvami na plátnech, ve stejném stylu, jako maloval sám Vincent van Gogh. Ve filmu je použito dvanáct obrazů na plátně za sekundu. Aby bylo možné namalovat takové množství obrazů, na jejich tvoření se podílelo okolo sta malířů.

zdroj: boredpanda.com

zdroj: boredpanda.com

Jak by se vám líbila taková práce? Je super mít možnost celý den malovat, ale osobně si myslím, že to může být dost stresující, protože musíte stíhat termíny a malovat přesně to, co vám zadá režisér. Na druhou stranu jsem moc ráda, že se na tento film budu moci podívat.

zdroj: boredpanda.com

zdroj: boredpanda.com

Zápletka filmu se rozehrává prostřednictvím lidí, kteří byli Vincentovi nejbližší. Nahlédneme tak do tajemství jeho života a také budeme sledovat dramatické události, které vedly k jeho smrti.

zdroj: boredpanda.com

zdroj: boredpanda.com

Vincent van Gogh je jedním z mých oblíbených malířů. Při mém květnovém výletě do Amsterdamu jsem nemohla odolat a navštívila jsem muzeum, které je celé vyhrazené jen jeho tvorbě. Je to skvěle vytvořená galerie, která dokumentuje jeho umělecký vývoj.

Začínáte u jeho autoportrétů, kterých je tam opravdu mnoho (a většinu z nich namaloval během jednoho roku) a jak postupujete jednotlivými patry, procházíte vlastně dál jeho životem. V posledním patře jsou obrazy, které namaloval před svou smrtí a jsou poznamenané jeho pobytem v psychiatrické léčebně.

Vincent se začal vážně zabývat tvorbou až ve svých 27 letech, kdy navštěvoval hodiny malování. Byl to velmi vášnivý a impulzivní člověk, což se výrazně projevuje v jeho tvorbě. Ta je tak nabitá emocemi, že byste pravděpodobně nemohli mít v jednom pokoji více jeho obrazů a necítit se z toho vyčerpaní 🙂

zdroj: boredpanda.com

zdroj: boredpanda.com

Vincent za svůj život prodal jen jeden obraz a jako umělec nebyl příliš uznáván. Dnes se jeho obrazy prodávají za miliony.

Někdy bychom si mohli myslet, že na to, abychom se začali zabývat tvorbou, už je pro nás příliš pozdě, ale z Vincentova příběhu vidíme, že to není pravda. Vždy je čas začít, pokud to tak cítíte. Nemusíte své obrazy prodávat za velké peníze, abyste jimi obohatili svůj život.

Karin Brůžková
Mou vášní je kreslení a malování. Ukazuji lidem, že tvorba není jen o tom, jestli mají talent, ale o tom, že vědí, jak na to. Pomáhám jim překonat obavy a objevit v sobě tvůrce. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře